21 maja 2019
Patrząc, jak ładnie rozwija się nasza inicjatywa - Rada Młodzieżowych Jeżyków - jak jednoczy szkoły jeżyckie pod wspólnymi hasłami, postanowiliśmy i my włączyć się w akcję ogólnopolskich Narad o Edukacji.
19 października 2017
   Kolejna odsłona projektu humanistyczny oparty o lektury baśni słowiańskich współfinansowany przez Miasto Poznań i Marszałka Województwa Wielkopolskiego. # Konkurs Pięknego Czytania   # BaśnioBranie      # FarBoBajanie     # O Brzeginii Skarb    #
24 sierpnia 2017
                   Targi i Jarmarki średniowieczne Z reguły nasza Fundacja jest proszona o to, by umożliwić występ muzyczny zespołu muzyki słowiańskiej Koło Jana. Ale często też o to, by poprowadzić warsztaty czy
02 grudnia 2016
Projekt skierowany po raz trzeci do młodych ludzi- uczniów szkół Poznania i Wielkopolski. Ale co roku jego odbiorcami są nie tylko uczniowie - także inne grupy społeczne. Projektowi przyświeca jeden

Popularne artykuły

Baśni bajanie - ze słowiańskiej duszy' 2013

20 listopada 2013

Jesienią 2013 roku wpadliśmy na pomysł, by zaproponować uczniom poznańskich szkół pracę i zabawę związaną z baśniami słowiańskimi.

I tak zaczęła się nasza przygoda z projektem, który realizujemy, zmieniając go co roku, do dziś.

#1. Konkurs Plastyczny FarBoBajanie

Aby wziąć w nim udział, należało zilustrować postać bądź fragment dowolnej baśni ludowej. Dodatkowo, kto miał ochotę, mógł przedstawić swoją interpretację plastyczną aitwara.

Więcej zdjęć tutaj

#2. Mistrzostwa Dzieci i Młodzieży w Bajaniu

Było kameralnie, ale bardzo miło. jednak nawet w miłej atmosferze stanąć na scenie, spojrzeć na trzyosobową komisję - jest trudno. Dzieciaki pokazały, że potrafią!

Jurorami byli: Martyna Rubinowska, Szymon Góralczyk (grupa Baśnie Właśnie) oraz Łukasz Bernady.

Zdjęcia z warsztatów tutaj

Zdjęcia z Mistrzostw i więcej informacji tutaj

Projekt zrealizowany dzięki dofinansowaniu Wydziału Oświaty Urzędu Miasta Poznania