Młodzież wraz z Koordynatorami podjęła bardzo dobrą decyzję, by, na wzór Unii Europejskiej każda ze szkół przewodziła w kolejnych latach Radzie Młodzieżowych Jeżyków.

Drogą losowanie w roku szkolnym 2017/2018 została nią Szkoła Podstawowa nr 36 w Poznaniu.

I właśnie w tej szkole odbyło się kolejne już, trzecie Posiedzenie Rady Młodzieżowych Jeżyków.

Obradowano nad rekomendacjami Rady dla Rady Osiedla Jeżyce. Sformułowano je po zbadaniu metodą ankiety 1000 uczniów jeżyckich szkół. Celem ankiety było zbadanie zadowolenia dzieci i młodzieży z życia na Jeżycach.

Na podstawie wyników ankiety określono rekomendacje dla rady osiedla:

1. RMJ rekomenduje polepszenie stanu chodników na Jeżycach,  głównie tych w okolicach szkół.

EDIT: postulat zrealizowany

2. RMJ wnioskuje o zwiększenie placów zabaw dla dzieci i młodzieży (w tym siłowni zewnętrznych dedykowanych dzieciom).

EDIT: powstały dwa palce zabaw, jeden był konsultowany z RMJ.

3. RMJ rekomenduje proces odnowienia sal gimnastycznych jeżyckich szkół.

4. RMJ wnioskuje o wsparcie w organizacji międzyszkolnych turniejów sportowych na Jeżycach.

EDIT: postulat zrealizowany

Praca na posiedzeniu

To dla nas zadziwiające, jak młodzież poradziła sobie z wynikami ankiety!

Najpierw każda z grup podsumowała wyniki w swoich szkołach, by na spotkaniu z matematyczną precyzją dokonać wyboru najważniejszych głosów.

Podziwiamy! Nie tylko za podejście do zagadnienia, ale i za sposób porozumiewania się - bez krzyków, bez uszczypliwości (jak to często bywa w gronie dorosłych wykonujących podobne zajęcie), za to z umiejętnością spotkania się " w połowie drogi".

To dla nas wiadomość, że warto patronować takim inicjatywom!

III Posiedzenie RMJ

14 listopada 2017