21 maja 2019
Patrząc, jak ładnie rozwija się nasza inicjatywa - Rada Młodzieżowych
19 października 2017
   Kolejna odsłona projektu humanistyczny oparty o lektury baśni słowiańskich współfinansowany
24 sierpnia 2017
                   Targi i Jarmarki średniowieczne Z reguły nasza Fundacja jest proszona

Popularne artykuły

Baśni bajanie - ze słowiańskiej duszy' 2013

20 listopada 2013

Jesienią 2013 roku wpadliśmy na pomysł, by zaproponować uczniom poznańskich szkół pracę i zabawę związaną z baśniami słowiańskimi.

I tak zaczęła się nasza przygoda z projektem, który realizujemy, zmieniając go co roku, do dziś.

#1. Konkurs Plastyczny FarBoBajanie

Aby wziąć w nim udział, należało zilustrować postać bądź fragment dowolnej baśni ludowej. Dodatkowo, kto miał ochotę, mógł przedstawić swoją interpretację plastyczną aitwara.

Więcej zdjęć tutaj

#2. Mistrzostwa Dzieci i Młodzieży w Bajaniu

Było kameralnie, ale bardzo miło. jednak nawet w miłej atmosferze stanąć na scenie, spojrzeć na trzyosobową komisję - jest trudno. Dzieciaki pokazały, że potrafią!

Jurorami byli: Martyna Rubinowska, Szymon Góralczyk (grupa Baśnie Właśnie) oraz Łukasz Bernady.

Zdjęcia z warsztatów tutaj

Zdjęcia z Mistrzostw i więcej informacji tutaj

Projekt zrealizowany dzięki dofinansowaniu Wydziału Oświaty Urzędu Miasta Poznania